Чай чи кава? Що корисніше для нас.

Чай чи кава? Що корисніше для нас.

Отже, що ж більшість з нас очікує в першу чергу від чашки ароматного напою?

Очевидно, що це - вприскування дози кофеїну. Кофеїн в певних дозах допомагає боротися з сонливістю, знімає втому,
стимулює роботу головного мозку, бадьорить і підвищує розумову і фізичну активність.
Хімічна назва кофеїну - 1,3,7 - триметилксантин. Кофеїн в чистому вигляді - це гіркий білий порошок, який добре розчиняється в воді і легко надходить в кровоносне русло.
Його вплив проявляється вже через 10 хвилин після вживання напою. Пікова концентрація - через 30-60 хвилин після вживання.

Кофеїн у каві.

Прийнято вважати, що в каві кофеїну більше, ніж в чаї. Але в якій каві і якому чаї?
Вміст кофеїну в каві може містися в дуже широкому діапазоні і залежить від багатьох факторів, таких, як якість кави і від способу його приготування.
Наприклад в каві, звареній в турці, кофеїну менше, ніж в напої, приготованій в кавомашині.
Молоко нейтралізує дію кофеїну, тому в кавових напоях з молоком кофеїну менше, ніж в еспрессо.
Час проливу в кавомашині теж впливає на вміст кофеїну, тому в напої лунго (так званий довгий еспресо) - кофеїну більше, ніж в еспресо з меншим об'ємом.
У високогірній каві вміст кофеїну вище. Розмір помолу також впливає на зміст цієї підбадьорливої речовини в вихідному напої.

Як бачите, назвати точну цифру можливо тільки якщо ми говоримо про конкретний сорт кави в конкретному приготованому напої.

Кофеїн в чаї.

Чайний кофеїн називають танін. По суті, це той же кофеїн, але ефект від чашки чаю істотно відрізняється від ефекту кави.
Справа в тому, що в чаї міститься також особлива амінокислота - теанін, що сприяє передачі імпульсів між нейронами головного мозку.
Психостимулюючий вплив теаніна подібний кофеїну, але в той же час сприяє спокійному і зосередженому стану головного мозку.
Теанін знімає напругу, покращує настрій, підвищує фізичну і розумову активність, при цьому позбавляє від стресів і дратівливості.
Вміст кофеїну в чаї, як і в каві, теж може варіюватися. Рекордсменом вважається зелений чай. Потім білий чай, улун і тільки потім, всупереч існуючій думці, чорний чай. Більше кофеїну в високогірних чаях, особливо в чайній нерозкритій бруньці і верхніх листочках весняного збору.
Також вміст кофеїну в готовому напої залежить від часу настоювання і температури води.
Отже, підіб'ємо підсумок. Кофеїн в каві не пом'якшується дією теаніна і може викликати необгрунтовані занепокоєння, депресії, паніки, нервозність,
безсоння, головний біль, проблеми з серцем, до того ж викликає звикання.

У каві міститься багато холестерину, а любителі кави з цукром і вершками ще більше страждають від підвищеного рівня холестерину.
Звичка пити каву на бігу дає додаткове навантаження на серце. Також варто знати, що кава - є діуретиком і зневоднює організм.
Любителі кави також часто страждають від безсоння.
Чайний кофеїн, танін, пом'якшується амінокислотою теанин і дає більш м'який, але тривалий ефект.

Ті, хто п'є чай регулярно, демонструють більш спокійну реакцію на тривожні ситуації і не страждають від безсоння.
Чай зміцнює нервову систему, благотворно впливає на серце і шлунок, зміцнює стінки судин, дарує бадьорість тілу і ясність розуму.
До того ж в зеленому чаї міститься багато вітаміну С і антиоксидантів.

Що пити - чай ​​або каву, вирішувати, зрозуміло, тільки Вам.
Все залежить від того, якому ефекту Ви віддаєте перевагу - короткочасній вибуховій енергії або спокійній бадьорості протягом дня.

Вибирайте напій на свій смак (адже чай і кава дуже різні за смаком і ароматом), прислухайтеся до своїх відчуттів, радійте життю і будьте здорові!


Коментарів